Liverpool i famshëm sërish përmbys rezultatin me atë “vërshim” golash

292


Një ndeshje me përmbysje, me shumë gola dhe me një spektakël të paparë.Gjithashtu ishin shtatë gola që e bënë ndeshjen të del nga ” kontrolli” dhe rrjetat që nuk pushonin.Ishte Uollkot që humbi një penalti dhe më pas shënoi, por më pas të kuqtë e famshëm, të njohur për pëmbysje dhanë krye.Xhaka morri një karton të verdhë gjithashtu ndërsa debutimi i tij nuk është për t’u mbajtur mend sepse Arsenal e nis keq edhe një sezon dhe duke marrë parasysh faktin se në Premier League do të bëhet një luftë ” jetë a vdekje” këtë sezon është e paimagjinueshme që të bësh gabime dhe të mund të shpallesh i pari në përfundim të sezonin.
Gola për Arsenalin i shënaun Uollkot, Alex Oxlade-Chamberlain dhe Calum Chambers ndërsa për mysafirët e Liverpoolit Philippe Coutinho,Adam Lallana,Philippe Coutinho dhe Sadio Mane./Faktiditor/.

 

https://www.youtube.com/watch?v=HmmxGNmrQZA

Comments