Liverpuli dhe Tottenhami synojnë një vend në Evropë, formacionet e mundshme

222

Sot në Premierligën angleze zhvillohet derbi mes Liverpulit dhe Tottenhamit.

KJo ndeshje ka rëndësi të madhe për të dyja skuadrat pasi janë duke luftuar për një vend që i siguron garat evropiane për sezonin e ardshëm, shkruan IndeksOnline.

Ndeshja zhvillohet në ”Anfield”, më fillim nga ora 17:30.

Formacionet e mundshme:

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinho, Jones; Salah, Gakpo, Nunez.

Tottenham Hotspur: Forster; Romero, Dier, Lenglet; Porro, Hojbjerg, Skipp, Perisic; Kulusevski, Kane, Son./IndeksOnline/

Comments