Llullaku në garë me yjet e Evropës për “Këpucën e Artë”

214

513affda95f9cf0f3e000004

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Asdren Llullaku, është në garë me sulmuesit më të mëdhenj të Evropës për “Këpucën e Artë”.

Llullaku deri më tani ka shënuar 12 gola me Gazi Metanin dhe ka mbledhur 18 pikë, pasi koeficienti i golit në Rimani është 1.5.

Sulmuesi shqiptar ka 6 pikë më pak sesa sulmuesi rus Kabaev, që ka shënuar 24 gola, por që kampionati në Rusi ka zhvilluar më shumë ndeshje.

Në këtë listë janë edhe sulmuesit e mëdhenj si Aubameyang, Diego Costa, Mauro Icardi apo Edin Dzeko.

1_1478591751-3953190

 

Comments