Lu e Vlahutin i shkojnë në zyrë Ilir Metës

124

Lu e Vlahutin i shkojnë në zyrë Ilir Metës

Dy ambasadorët, ai i SHBA-së, Donald Lu dhe ajo e BE-së, Romana Vlahutin i kanë shkuar në zyrë kreut të Kuvendit, Ilir Meta.

Të tre janë duke zhvilluar një takim në ambientet e kryesisë së Kuvendit.

Takimi i tyre bëhet para se Venecia të japë opinionin përfundimtar në lidhje me ligjin e Vettingut të dërguar nga Gjykata Kushtetuese.

Comments