Luis Suarez merr ‘Këpucën e Artë’

169

Moebel THEMA

rrg

Luis Suarez ka marrë ‘Këpucën e Artë’ për golat e shënuara në sezon e shkuar me Barcelonën. 

Ai e ndau me familjarët e tij këtë trofe.

“Faleminderit Barcelonës, që më dha mundësinë të jem në këtë vend, një endër dhe objektiv i realizuar”

“Faleminderit të gjithë kolegëve të mi që ishin bashkëpunues në golat e mij”, ka thënë Suarez.

Suarez e fitoi në konkurrencë me Messin dhe Ronaladon.

Ai sezonin e shkuar shënoi 40 gola në La Liga, ndërsa më të preferuarit sipas tij janë ata të shënuar në Santiago Bernabeu.

Comments