Lukaku golashënuesi më i mirë në histori pas Messit. Ky fakt është i pabesueshëm

243

 

romelu-lukaku-everton-premier-league_3357363

Messi dhe Ronaldo po shkruajnë historinë duke thyer çdo rekord të mundshëm në historinë e futbollit modern.

Mirëpo një tjetër futbollistë i ri po ecë me hapa më të shpejt, që nëse vazhdon me këtë ritëm ka mundësi të thyej rekordet e argjentinasit dhe portugezit.

Bëhet fjalë për sulmuesin e Evertonit, Romelu Lukaku, i cili vetëm 23-vjeçarë ka shënuar plotë 122 gola në të gjitha garat ku ka marr pjesë.

Në këtë moshë Ronaldo kishte shënuar 110 gola, Suarez 107, Rooney 100 ndërsa Ibrahimoviç 65 gola.

Vetëm Messi në këtë moshë ka pasur më shumë gola se Lukaku.

Comments