Maqedonia renditet keq në FIFA!

110

15032726_10210278119683219_7026125161938046689_n

Ashtu sic është pritur pas humbjes nga Spanja (4-0) në ndeshjen eliminatore për kuakifikim në KB rusia 20187, përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll ka rënë edhe për shtatë pozita në rangimin më të ri të FIFAs.

Tani Maqedonia renditet në vendin e 162-t me 138 pikë.

Nga Kombëaret që janë në një grup me Maqedoninë, vetëm Lihtenshtejni është më poshtë, në vendin e 189-t. Spanja është e dhjeta, Italia e 16-ta, shqipëria e 49-ta dhe Izraeli në vendin e 54-t. Kryeson Argjentina para Brazilit dhe Gjermanisë.

Comments