Mavraj vlerësohet me notë fantastike për paraqitjen ndaj Bayernit (Foto)

174

Moebel THEMA

Mërgim Mavraj ka shkëlqyer ndaj Bayern Munichut

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, ka bërë një paraqitje të shkëlqyeshme ndaj Bayern Munichut, duke ndihmuar Kolnin që të marrë një pikë në ‘Alianz Arena’.

Mavraj luajti nga fillimi dhe ishte shtyllë në mbrojtjen e Kolnit, i cili arriti të frenonte brenda zonës një ndër sulmuesit më të mirë në botë, Robert Lewandowskin, shkruan Gazeta Express.

Mavraj është vlerësuar me notën 6.7 nga “Whoscored.com” dhe “Sofascore”, duke qenë ndër më të mirët për ekipin e tij. /Express/

Comments