Mbahet panairi i makinave “Autoshow” në Gjilan (VIDEO)

286

 Capture7

Në Gjilan u mbajt sot panairi i veturave, Autoshow.

Aty u panë edhe makina unike, të cilët nuk janë të shpeshta në Kosovë e as në Ballkan.

Ky organizim sipas zyrtarëve të kësaj komune, është bërë për mërgimtarët, dhe shpresojnë në investimet e tyre në një kohë të afërt, njofton Klan Kosova.

Ndërsa, organizatori i këtij show ka thënë se ky panairi do të bëhet tradicional.

Kronikë nga Halil Berisha.

Comments