Medina Hajra zgjedhet Miss Shqiptarja në Botë (FOTO)

217
Medina Hajra zgjedhet Miss Shqiptarja në Botë (FOTO)

Medina Hajraj, 17 vjeçe, ka fituar kurorën e vajzës shqiptare më të bukur në botë. Ajo vjen nga Suedia dhe është me prejardhje nga Prishtina.

Medina ka qenë pjesëmarrëse edhe në Miss Kosova 2016 ku është zgjedhur përcjellësja e dytë e Miss Kosova, Camila Barraza, transmeton arbresh.info.

Aktualisht bukuroshja e cila jeton në Suedi vazhdon shkollimin në qytetin e saj atje dhe ajo është marrë edhe me modelim para se t’i futej garës për më të bukurën e Kosovës dhe për shqiptaren më të bukurë në botë.

13912773_514600468730683_5586623929558332367_n14183793_524960907694639_2680612854633586023_n14238218_525314747659255_2234472246066467959_n14238336_525315197659210_3926761289414770310_n14264954_525314667659263_1786138139712216801_n14292368_10154418444388828_4447855385117001655_n14322237_525314600992603_7244669142711722508_n14322253_525314620992601_593887187990303697_n14322338_525314594325937_8668393529800658845_n14344963_526833294174067_2537777385391344202_n15220172_1160752134011005_400117936245023627_n1480142349

Comments