Messi magjik, Barcelona shkatërron Celtik në pjesën e parë-Video

148

Image result for barcelona Celtic messi goal
Të vetmen gjë që mund të bënte Celtic në pjesën e parë ishte të barazonte , por ata humbën penaltinë.Në fakt Barcelona ishte superiore me një Messi të pandalshëm dhe me një tjetër “folkëbardhë” Neymar.Aq më shumë në aksionin e golit të dytë që ishte thjeshtë magjik.Dy golat e Messit , disa raste tjera nga Neymar dhe Suarez dhe një formacion krejtësisht ndryshe nga ai me Alavesin bënë diferencën duke nisur kështu drejt triumfit në Ligën e Kampionëve që blaugranat në decenien e fundit ia kanë marrë dorrën këtij trofeu./Faktiditor/

https://www.youtube.com/watch?v=nAYY2Ayl568

 

Comments