Mitrovicë, shkon të blejë veturë, e merr për ta provuar dhe ikë pa e paguar

532

Dje në Mitrovicë një person e ka marrë një veturë për ta provuar, dhe është larguar në drejtim të panjohur.

Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se vetura ishte e tij, dhe e kishte në shitje.

Rasti ka ndodhur në rrugën Ramadan Kelmendi, rreth orës 13:05.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se një i dyshuar mashkull kosovar derisa ishte duke i shitur automjetin e tij një të dyshuari mashkull kosovar, ky i fundit pasi i ka marr automjetin për ta provuar, duke e mashtruar është larguar në drejtim të panjohur”, thuhet në raportin 24-orësh të policisë./Indeksonline/

Comments