Momenti i arrestimit të atentatorëve në Melbourne (FOTO/VIDEO)

133

Dhjetëra kalimtarë përfshirë edhe një fëmijë janë lënduar, kur një veturë u fut në turmë dhe i shtypi, duke krijuar një skenë kaotike në Melbourne të Australisë.
Të paktën 14 persona janë dërguar me urgjencë në spital, ku njëri prej tyre raportohet të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore. Në mesin e të lënduarve është edhe një adoleshent me lëndime të rënda në kokë, transmeton lajmi.net.

Mirëpo atentatorët në këtë sulm janë arrestuar nga Policia e Melbourne, kalimtarët e rastit kanë incizuar momentin e arrestimit të dy atentatorëve motivi i të cilëve ende nuk dihet, shkruan Daily Mail.

Comments