Momenti kur tërmeti godet Italinë (VIDEO)

313

5

Tërmeti i fuqishëm që goditi Italinë ka shkaktuar dhjetëra viktima. Ekipet e shpëtimit janë në terren, ku po kërkojnë nën gërmadha për të mbijetuar dhe për të nxjerrë trupat e atyre që kanë humbur jetën.

Tërmeti ishte i shkallës 6.2 i shkallës rihter dhe goditi Italinë qendrore. Në këtë video tregohen momentet e tmerrit.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WeuFdP9_ev8

Comments