Moti edhe sot jostabil, pasdite shira të rrëmbyeshëm dhe bubullima

172

Pas motit të mbrëmshëm të ligë që përfshiu pjesët perëndimore dhe veriperendimore të Maqedonisë dhe kryeqytetin, mot jo stabil do të ketë edhe sot transmeton INA.

Drejtoria për Punë Hidrometereologjike paralajmëron se Maqedon do të jetë nën ndikim të masës ajrore të lagësht dhe jostabile nga Mesdheu e cila pasdite dhe në orët e mbrëmjes do të shkaktoj mot të ndryshueshëm dhe jo stabil me të rreshura të shiut të cilat lokalisht do të jenë të rrëmbyeshme dhe të përcjella me vetëtima.

Comments