Moti i keq, dëme nga përmbytjet në Laç, Dibër e Mirditë

116

Moebel THEMA

Për shkak të ndërprerjes së reshjeve intensive dhe masave të marra, sot situata është drejtë përmirësimit, ndërkohë që problemet për shkak të përmbytjeve në zonën e Kurbinit, Dibrës dhe Mirditës po menaxhohen nga EmergjencatCivile.

Emergjencat bëjnë të ditur se një person ka humbur jetën aksidentalisht, ndërsa ka pasurdëme në banesa, bagëti dhe prodhime bujqësore.

Gjatë natës dhe sot, Drejtori i Përgjithshëm i EmergjencaveCivile, Shemsi Prençi, ka monitoruar situatën e krijuar, duke koordinuar veprimet e forcave operacionale. /albeu.com/

Comments