Mushkolaj: Nëse Demarkacioni ka probleme, Thaçi do të ndiqet penalisht

151
Mushkolaj: Nëse Demarkacioni ka probleme, Thaçi do të ndiqet penalisht

Moebel THEMA

Njohësi i çështjeve politike, Imer Mushkolaj, përmes një statusi në rrjetin social “facebook”, ka thënë se nëse vërtetohet që Demarkacioni ka probleme, Thaçi e dinë që do të ndiqet penalisht, transmeton Gazeta Blic.

Ky është shkrimi i plotë i Mushkolaj:

“Isa Mustafa e di se nëse bie nga pushteti, ky do të jetë fundi i tij politik, ashtu siç e di edhe Hashim Thaçi se nëse vërtetohet se Demarkacioni ka probleme, ai do të mund të ndiqet penalisht. Andaj, të dy janë bërë bashkë dhe po bëjnë çmos që demarkacioni të kalojë me çdo kusht. Të rëndësishëm e kanë interesin personal, e jo atë nacional”, shkruan Mushkolaj, përcjell Gazeta Blic.
Comments