Ndeshje e ‘çmendur’, Liverpooli mposht yjet e PSG-së. Napoli gabon në Beograd

239

Liverpool ka mposhtur PSG-në në kryendeshjen e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve. “The Reds” fituan me rezultat të ngushtë, 3-2.

Sturridge dhe Milner realizuan në pjesën e parë për vendësit.

Rezultati u barazua nga golat e Munier dhe Mbappe.

Megjithatë, Firmino shënoi në minutën e fundit dhe ia siguroi Liverpoolit fitoren e madhe.

Në ndeshjen tjetër të grupit, Napoli nuk arriti të mposht Cervena Zvezdën. Sfida në Beograd u mbyll 0-0.

Comments