Ndeshjet e shpeshta i shterrin forcat Shkëndijës-humb ndaj Vardarit

241

Screenshot_10
Shkëndija humb edhe atë nga rivali i përhershëm dhe për titull-Vardari transmeton Faktiditor.Ndonëse humbja nuk justifikohet janë ndeshjet e shumta që ka patur klubi nga Tetova që duket se ia ka shterrur forcat.Grigorov, Baloteli dhe Kojaseviç kanë qenë autorët e golave për skuadrën e Vardarit. Shkëndija ka shansën që hakmarrjen t’ia kthejë kryeqytetasve në ndeshjen kthyese në Tetovë në ndërkohë që edhe formacioni i Shkëndijës ka qenë i kombinuar për shkak se shumë lojtarë ruhen për dy sfidat e jetës në arenën ndërkombëtare .Në anën tjetër është pikërisht Shkëndija që mban akoma lartë emrin e futbollit në Maqedoni sepse është një hap larg për të hyrë në fazën e grupeve në UEFA LEAGUE.Ndeshjet e shpeshta dhe shumë të rënda kanë patur koston e xhiros së dytë të kampionatit në ndërkohë që cdo gjë thuajse është e përqendruar te ndeshja ndaj Gent të Belgjikës që mund ti japë lavdinë klubit kuq e zi nëse ndodhë kualifikimi historik dhe faza e grupeve do të jetë realizimi i një ëndrre. /Faktiditor/.

Comments