Në Shqipëri pritet të ketë edhe breshër

186

Moti në Shqipëri do të dominohet nga vranësirat dhe shirat, ndërsa nuk përjashtohet mundësia edhe për breshër

Mot të tillë do të ketë pothuajse në gjithë vendit, ku në pjesën jugore pritet që shirat të jenë me intensitet të dendur.

Temperaturat pritet të bien, ndërsa era do të jetë mesatare, duke arritur shpejtësi maksimale deri në 50 km/h nga drejtimi jugperëndimor.

Comments