Në Vicë të Tetovës do të inaugurohet lapidari i veteranit të UÇK-së, Lezam Ramadani – La Xami

154

Të shtunën në fshatin Vicë të Tetovës do të inaugurohet lapidari i verpimtarit dhe veteranit të UÇK-së, Lezam Ramadani, apo siç njihej ndryshe, La Xami.

Ceremonia do të zhvillohet te vendi i prehjes së tij, ndërsa organizohet nga Shoqata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së.

Lezam Ramadani ka qenë ushtar dhe pjesë e rëndësishme e logjistikës së tre luftërave, atë të Kosovës, Preshevës dhe në Maqedoni./KlanMacedonia

Comments