Nis takimi mes Kurtit dhe Sarrazin

109

Gazeta Express mëson se ka nisur takimi mes kryeministrit Kurti dhe emisarit gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.

Në reagimin e djeshëm të Ministrisë së Jashtme gjermane u bë e ditur se Sarrazin do të vijë në Kosovë.

Kjo vizitë vjen pas sulmit ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit, ku mbet i vrarë polici Afrim Bunjaku, një u plagos dhe dy u lënduan. /GazetaExpress/

Comments