Nisin protestat në Shkup: Përkrahësit e VMRO dalin në mbrotje të Gruevskit që ai mos të përfundoje në burg! (VIDEO)

178

Në protrestën e panjoftuar sonte përpara Gjykatës Penale kanë dalë një grup i qytetarëve dhe përkrahësve të VMRO DPMNE-së dhe Nikolla Gruevski.

Kjo protestë vjen pas Prokuroria Speciale Publike sot kërkoi paraburgim për një pjesë së garniturës politike të VMRO përfshirë edhe liderin e partisë, Gruevskin/ TetovaSot.

Comments