Normalizohet gjendja e minatorit të lënduar në Bulqizë

242

miniera

Moebel THEMA

Minatori Artan Gjeka (28 vjeç) i cili pak orë më parë është lënduar në një prej minierave të Bulqizës është në gjendje të mirë shëndetësore.

Këtë e kanë konfirmuar për Portalin Albeu.com përfqësues të kompanisë që menaxhojnë minierën.Siç bëhet e ditur, minatori ka pësuar një lëndim të lehtë dhe tashmë gjendja e tij është e normalizuar pas trajtimit mjekësor që i është bërë.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për ngjarjen e rëndë.

Comments