Notari amerikan merret peng nga bandat Braziliane

227

 

20160814171259213646

Një prej sportistëve amerikanë pjesmarrës në lojërat olimpike “Rio 2016” është mbajtur peng nga një person i armatosur në një zonë të rrezikshme në Brazil.

Bëhet fjalë për notarin Ryan Lochte, i cili është mbajtur nën kërcënimin e armë për disa orë peng nga një person, identiteti i të cilit nuk është zbuluar ende.

Ndërkohë që mediat amerikane theksojnë se tashmë Lochte është liruar dhe ndodhet në kampin e skuadrës së SHBA-ve, dhe se gjatë mbajtjes peng nuk ka pësuar asnjë lëndim

Lochte është fitues i 12 medaljeve në tërë karrierën e tij deri tani.

Comments