Osmani: Mbështesim një Qeveri pa BDI-në, nëse VMRO-DPMNE mbështet ndryshimet kushtetuese!

381

Nuk ka vonuar reagimi I BDI-së, ndaj deklaratës së liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskit, për një Qeveri pa BDI-në.

Zëdhënësi I BDI-së dhe Ministri i Jashtëm, Bujar Osmani, sic njofton KlanM, në Facebook, thotë se BDI është e gatshme të mbështesë një Qeveri pa BDI deri në zgjedhje, nëse opozita I përkrah ndryshimet kushtetuese të cilat duhet të hyjnë në fuqi para formimit të asaj qeverie. /Klanmacedonia/

Comments