Osmani: Qytetarët e RMV-së që ishin në Manastir, sot janë nisur të sigurt për në shtëpi

161

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në rrjetin social facebook ka njoftuar se qytetarët e Maqedonisë që ishin në Manastir, sot janë nisur të sigurtë për në shtëpi, përcjellë Klan M.

”Pas intervistimit dhe analizave të zakonshme nga policia e Republikës së Kosovës, sot në mëngjes qytetarët tanë janë nisur të sigurt për në shtëpi, të shoqëruar nga policia e Kosovës. Rrethanat në të cilat u gjendën ishin komplekse, duke qenë se ata ishin të akomoduar në një hotel, në afërsi të vendit ku ndodhi sulmi me armë ndaj policisë. Policia e Kosovës gjatë ditës së djeshme është njoftuar menjëherë për këtë situatë përmes kanaleve të rregullta dhe kam biseduar personalisht me kolegen time Donika Gërvalla-Shvarc. Gjatë gjithë procesit, shërbimet e Kosovës garantuan sigurinë e qytetarëve tanë dhe ambasada jonë në Prishtinë ishte në kontakt të vazhdueshëm me ta” – ka shkruar Bujar Osmani. /KlanMacedonia/

Comments