Pamje nga takimet e Mogherinit në Bruksel (VIDEO)

239

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini, sot gjatë ditës ka pasë disa takime në kuadër të procesit të dialogut Kosovë-Serbi.

Ajo fillimisht ka takuar delegacionin kosovar të prirë nga presidenti Hashim Thaçi, pasuar nga kryeministri Ramush Haradinaj, kryeparlamentari Kadri Veseli, Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli dhe zëvendëskryeministrat Dardan Gashi dhe Fatmir Limaj, njofton Klan Kosova.

Më pas, Mogherini ka takuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe në fund ka takuar bashkë presidentin kosovar Hashim Thaçi dhe atë serb, Aleksandar Vuçiq.

Më poshtë janë pamjet nga këto takime të Përfaqësueses së Lartë të BE-së gjatë ditës së sotme në Bruksel:

Comments