Pamjet e takimit në Bruksel komentohen në Twitter – “Duket se Vuçiq në çdo moment mund të qajë”

84

Në Bruksel sot është duke u mbajtur takimi trepalësh Kurti-Borrel-Vuçiq, ndërsa paraprakisht Borrell ka takuar ndaras kryeministrin e Kosovës dhe presidentin e Serbisë.

Tashmë në media dhe rrjete sociale kanë dalë pamjet e para nga ky takim, i cili po komentohet.

Një llogari me emrin Daniel Smith ka shpërndarë videon e takimit mes Kurtit e Vuçiqit dhe ka shkruar “duket sikur Vuçiqi do të nisë të qaj në çdo moment. Z. Drama”.

Moebel THEMA

Ky takim është thirrur në ditën kur fillon faza e dytë e vendimit për targat, ajo e gjobitjes, ndonëse shqiptimi i gjobave është shtyer për nesër. BE dje ka deklaruar se nga ky takim kërkojnë zgjidhje për targat dhe kthimin e serbëve në institucionet e Kosovës.

Comments