Paraqitje fantastike për Berishën dhe Hysajn, ja notat që morën

286

 

Image result for Etrit Berisha dhe Elseid Hysaj

Moebel THEMA

Etrit Berisha dhe Elseid Hysaj gëzojnë një formë mjaft të mirë. Mbrojtësi kuqezi është rikthyer pasi nuk luajti në mesjavë duke zhvilluar një ndeshje shumë pozitive ndaj Crotones. Hysaj u vlerësua me një notë shumë të lartë, 6.5 mesatarisht në median italiane.

Atalanta ndërkohë arriti një fitore të madhe kundër Interit dhe EtritBerisha ishte sërish në formacionin titullar, duke luajtur një ndeshje të shkëlqyer. Ai ishte i dyti më i vlerësuar pas talentit Kessie, pasi mori notën 7, u vlerësua shumë për pritjen ndaj Perisic.

Veseli ndërkohë luajti një pjesë loje pasi u fut në pjesën e dytë me Empolin, dhe mori një vlerësim mesatar. Strakosha dhe Ajeti e ndoqën ndeshjen për 90 minuta nga stoli.

Comments