Pas eliminimit të turpshëm, vijnë largimet e para nga Gjermania! Ja kush ikën

801

Pas humbjes turpëruese të Gjermanisë përballë Koresë së Jugut, dhe eliminimit që në grupe, çka ndodhte vetëm para 80 vitesh, kanë filluar dhe largimet e para nga kombëtarja.

Turko-gjermani Mesut Ozil, i ka dhënë lamtumirën kombëtares Gjermane sot, pas 2 ndeshjeve zhgënjyese që zhvilloi me ‘Manchafti-in’.

Ndërkohë që pritet që pas kësaj ndeshjeje edhe futbollistë të tjerë ti japin lamtumirën skuadrës, pasi siç është bërë e ditur nga federata do të ketë spastrime.

Comments