Pasdite reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima

335

Në orët e pasdites vende-vende moti do të jetë jostabil, me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima, paralajmëron Drejtoria për punë hidrometeorologjike (PDHM).

Sipas DPHM, vazhdon periudha e motit të ndryshueshëm me vranësira, me reshje të kohëpaskohshme lokale të shiut dhe me temperatura ditore nën mesataren për këtë periudhë të vitit.

Nesër Në Berovë pritet temperaturë minimale katër gradë, ndërsa maksimale 24 do të jetë në Gjevgjeli dhe Demir Kapi.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë rënë katër litra në metër katror në Kriva Pallankë, tre në Tetovë dhe Shtip, si dhe nga një litër në Manastir, Shkup, Demir Kapi dhe Strumicë.

Comments