Pep Guardiola me Cityn mund Mourinhon dhe Ibrahimoviçin-Video

293


Dikur në Spanjë ndërsa së fundmi në Angli, janë sërish Pep Guardiola dhe Mourinho që vazhdojnë rivalitetin transmeton Faktiditor .Kësaj rradhë janë në një qytet vetëm se në klube të ndryshme.Të dy skuadrat janë në krye të klasifikimit por është Manchester City që shkëputet pas fitores në transfertë .Ishin dy gola përcaktues që i dhanë fitoren e rradhës Cityt duke konfirmuar forcën këtë vit në Angli.Në anën tjetër Ibrahimovic humbi edhe një betejë me Guardiolën pas atyr kritikave pa fund që kishte jo vetëm në fushën e futbollit që pas problemeve që u shfaqën midis tyre dhe që gjeneruan që kur ishin të dy pjesë e Barcelonës.Guardiola me skuadrën e fiton përballjen kundër Mourinhos dhe Ibrahimovic por akoma është e largët cështja e kampionit pasi është vetëm fillimi.Golat u shënuan në pjeën e parë nga Kevin de Bruyne dhe Kelechi Iheanacho ndërsa Ibrahimovic për Manchester United në minutën e 42/.Faktiditor/.

Manchester United’s Wayne Rooney fouls Manchester City’s Claudio Bravo and goes into the ref’s book.

https://www.youtube.com/watch?v=ato82gH2dLI

https://www.youtube.com/watch?v=gRECZXzWjh8

https://www.youtube.com/watch?v=c22nkrVR0hQ

Comments