Dy persona janë arrestuar në flagrancë nga policia e Tiranës në lidhje me plagosjen e ndodhur ditën e djeshme (30 korrik) në burgun e Vaqarrit, ku mbeti i plagosur me armë Lili Dulaj.

Ngjarja duket se ka prapavijë hasmërie, për shkak se shtetasi Gazmir Daci ka vrarë me armë zjarri shtetasin Valmir Kolaveri dhe plagosur rëndë vëllain e tij Robert Kolaveri, i cili aktualisht është i paralizuar.