Përfaqësuesja e Zvicrës zgjedh ‘Fotografinë e vitit’ dhe është ajo e vëllezërve Xhaka (Foto)

99

Përfaqësuesja e Zvicrës nëpërmjet një postimi në Instagram ka zgjedhur ‘Fotografinë e vitit’.

E bukura është se ajo i takon vëllezërve Xhaka, Granit Xhakës i cili luan për Zvicrën dhe Taulant Xhakës që luan për Kombëtaren e Shqipërisë, transmeton Telegrafi.

Fotografia është nga përballja mes Shqipërisë dhe Zvicrës në Kampionatin Evropian që u mbajt në Francë gjatë verës së vitit 2016.

“Një moment i veçantë + një fotografi e mirë = Foto e vitit për ekipin kombëtar. Faleminderit që morët pjesë!”, ishte përshkrimi nga Federata e Futbollit të Zvicrës.

Comments