Përmbytje në Kurbin/ Evakuohen 6 familje, 50 shtëpi nën ujë

179

Dhjetra ha tokë dhe 50 shtëpijanë përmbytur nga uji, ndërsa 6familje u është dashur tëevakuohen nga punonjësit e emergjencave pas reshjeve të dendura në Kurbin.

Moebel THEMA

Komisariati i Policisë Kurbin, së bashku me FNSH-në kanë ndihmuar familjet të largohen nga ujërat.

Ndërkaq, mbrëmjen e djeshme është shënuar edhe viktima e parë. Një banor i Laçit ka rënë aksidentalisht në kanalin e mbushur me ujë nga shirat e shumtë dhe ka humbur jetën. /albeu.com/

Comments