Përplaset treni brenda stacionit në New Jersey, dyshohet numër masiv të plagosurish dhe viktimash

167

 

Moebel THEMA

Screenshot_10

Një tren është përplasur në një stacion në Hoboken, New Jersey, dhe ka raportime për të plagosur dhe viktima masive, shkruan “The independent”

Fotot e para tregojnë dëme serioze në stacioni, me një grumbull të përdredhur prej metali dhe tullash. Të paktën një pjesë e stacionit duket se ka shembur.

Treni u rrëzua të enjten në mëngjes sipas orës lokale dhe mbante shumë pasagjerë . Hoboken është shtatë milje nga Nju Jorku.

Shkaku i aksidentit nuk është bere menjëherë i qartë.

View image on TwitterView image on Twitter

Following the train crash this AM. Every medic, cop & firefighter is here. MANY injuries.

traincrashnj

Screenshot_11

Screenshot_10

Comments