Personi që gati bombardoj objektin e Qeverisë serbe, del sot para gjykatës

124

Moebel THEMA

Miroslav Stankovski që kërcënoj objektin e Qeverisë së Serbisë me mbushjen e një veture me eksplozivë dhe me dy granata dore pritet që sot të dal para gjykatës.


Personi i dyshuar pritet të merret në pyetje për veprën penale posedim i paligjshëm i armëve dhe eksplozivëve, ka thënë zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Beograd.

Në mëngjesin e së shtunës 30 vjeçari në fjalë kishte kërcënuar me hedhje të një bombë në objektin e qeverisë, ku më pas u arrestua nga policia serbe,transmeton Indeksonline.

Ndërsa duhet përkujtuar që incidenti kishte ndodhur në orët e para të mëngjesit në rrugën Nemanjina.
Comments