Pjesa e parë Liverpool-Manchester United, betejë në mesfushë, pa gola

361

Image result for liverpool manchester united
Eshtë derbi më i madh në Angli dhe kjo e bën tensionuese situatën të paktën jo për dicka tjetër por për nga rëndësia e ndeshjes me plot kujdes nga të dyja skuadrat duke respektuar njera-tjetren transmeton Faktiditor.Liverpool dhe Manchester United me skuadra të forta dhe me trenerë të jashtëzakonshëm nuk dolën më shumë se barazim në pjesën e parë me rrjeta që nuk u prekën por një ndeshje që kryesisht u luajt në mesfushë.Të dy skuadrat ndoshta kanë lënë pjesën e dytë për strategji tjera për të marrë pikët maksimale por në pjesën e parë nuk është se pati ndonjë rast të mirë për të dyja palët./Faktiditor/.

Comments