Policia fituese e turneut-Gjimnazi nuk mundi të mbrojë titullin

340
Policia është fituese e turneut në futboll të organizuar për herë të katërt nga NPK “Tetova”-Tetovë ku merrnin pjesë shumë institucione të ndryshme transmeton Faktiditor.ch./.Ata mundën dhe i rrëmbyen titullin  gjimnazit të Tetovës ,që nuk arritën të mbrojnë titullin në ndërkohë që këta të fundit në finalen e katërt rradhazi treguan një lojë më mrekullueshme.Por policia këtë vit kishte poashtu lojë shumë të mirë me lojtarë të shkëlqyer.Në finale ata fituan 2 me 1 kundër gjimnazit që nuk pati më forcë për ta përfunduar në mënyrë spektakulare këtë turne pas gjithë fitoreve si në grupe poashtu edhe në fazën e eliminimit direkt.
Ndeshja u zhvillua në sallën e shkollës sëmesme të Mjekësisë në Tetovë në prani të shumë adhuruesve të futbollit dhe personaliteteve të ndryshme politike , përfshirë edhe organizatorët./Faktiditor/.
Comments