Premier League /Guardiola e nis më këmbën e duhur, zhgënjen Leicester dhe Totenham 

159

 

guardiola

Premier Liga ka nisur me surpriza për sezonin e ri 2016-2017. Kampionët e Leicesterit janë mposhtur në transfertë me rezultatin 2-1 nga Hull City.

Ndërkohë që manchester City i Guardiolës ka mposhtur me vështirësi me rezultatin 2-1, Sunderlandin. Një ndeshje e shumë pritur në Angli.

Ndërkohë që Totenham ka barazuar 1-1 me Evertonin. Ndërsa Stoke ka barazuar 1-1 me Middlesbrought, ku ka shënuar dhe mesfushori me origjinë kosovare Xherdan Shaqiri.

Comments