Pritje të gjata në Merdare, kolona rreth dy kilometra (Video)

166
merdare_1470427812-6145527

Edhe sonte në pikën kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në Merdare, janë shënuar pritje të gjatë të mërgimtarëve kosovarë.

Lajmi.net ka siguruar një video ku shumë vetura janë në pritje për të kaluar në territorin serb.

Sipas dëshmitarëve, kolona është e gjatë rreth dy kilomtera dhe ankesat janë se pala serbe po procedon ngadalë me dokumentacion.

Comments