Qëllon me armë një femër, arrestohet një person në Prizren

164

 

 

o-GUNS-IN-SCHOOLS-facebook

Pas një mosmarrëveshje verbale, një person në një lokal në Prizren, e ka qëlluar me armë zjarri viktimën shtetase të Shqipërisë.

Sipas policisë, viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe e njëjta është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

Nga i dyshuari është konfiskuar arma e llojit TT me një karikatorë, dy fishekë dhe një gëzhojë të kalibrit 7.62mm. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje

Comments