Qeveria vendosi, s’ka orë policore

598

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka sjell vendim, orë policore nuk do të ketë, mëson TV21.

Do të thotë qeveria nuk e ka pranuar propozimin e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse, i cili dje kërkoi që në komunat e rrezikuara nga virusi Kovid-19, si Shkupi, Kumanova, Shtipi dhe Tetova të ketë orë policore e cila do të fillonte në ora 22 dhe do të përfundonte në ora 5 të mëngjesit të ditës së nesërme.

E propozimin Komisioni e bazonte në rritjen lineare të numrit të të infektuarve nga Kovid-19, i cili ditët paraprake ishte mbi 100.

Ndryshe nga ditët paraprake, sot në vend u shënuan 87 raste të reja me të infektuar dhe 1 viktimë, ndërkohë që janë shëruar vetëm 5.

Comments