Real dhe Dortmund fitojnë dhe kualifikohen tutje

214

reali

Real Madrid ka mposhtur 2:1 Sportingun në udhëtim, ndërsa Dortmund ka deklasuar 8:4 Legian

Real Madrid ka shënuar fitore të vështirë prej 2:1 kundër Sportingut në udhëtim, për të siguruar kualifikimn në 1/16 e Ligës së Kampionëve.

Golat për Real Madridin në këtë takim i shënuan Varane dhe Benzema, ndërsa për Sportingun shënoi Adrien Silva.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Borussia Dortmund ka mposhtur 8:4 Legian, për të kaluar tutje po ashtu.

 

Comments