Real Madrid pranë goditjes së madhe (FOTO)

135

Moebel THEMA

Kur kanë mbetur edhe disa orë nga përfundimi i kësa merkatoje verore, sulmuesi i Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang mund të transferohet në Real Madrid.

Sipas të përditshmes sportive madrilene ‘Marca’, sulmuesi Aubameyang i është ofruar Real Madridit.

Ai pretë një telefonat nga presidenti i klubit, Florentino Perez pasi ëndërron ta veshë fanellën e Los Blancos.

Më parë ai ka konfirmuar se dëshiron të luajë për Realin edhe pse kishte oferta të mira nga Atletico Madrid dhe Barcelona.

Real dhe Dortmund janë pjesë e Grupit F në Champions League.

aubameyang-marc

Comments