Rebelët sirianë rrëzojnë avionin rus pas ndihmës humanitare në Alepo

197

mi8t-3

Rebelët sirianë kanë rrëzuar një avion rus më 5 persona në bord që po kthehej në baze

“Helikopteri “Mi-8” është rrëzuar në provincën Idlib” , tha Ministria ruse e Mbrojtjes.

Ministria  po heton për fatin e tre anëtarëve të ekuipazhit dhe dy oficerëve të qendrës së pajtimit që ishin në bordin e avionit të rrëzuar.

Mësohet se avioni po kthej në bazë pas dhënies së ndihmës humanitare në qytetin e Alepos

Comments