Redi Jupi godet fortë De Biasin: Ekipi është dobësuar pas evropianit. Ergys Kaçe nuk mund të lihet jashtë

293

Redi Jupi godet fortë De Biasin: Ekipi është dobësuar pas evropianit. Ergys Kaçe nuk mund të lihet jashtë

Redi Jupi i shkarkuar pak kohë më parë nga drejtimi Kombëtares U-21 ka analizuar ndeshjen ndaj Izraelit. Jupi ka thënë se skuadra pas Evropiani ka ndryshuar dhe nuk është më ajo që pamë në evropian. Ai ka thënë s ejani të pa tolerueshme mos thirrja në ekipi i Ergys Kaçes.

“Ekipi është më i dobët pas evropianit. Ne jemi një vend i vogël dhe nuk kemi luksin që të lëmë lojtar jashtë listës. Kaçe nuk mund të lihet jashtë, Hysaj duhet të jetë gjithmonë në fushë. Rashica nuk duhej që të lihej që të ikte. Ai ka qenë produkt i punës tonë”-ka thënë Redi Jupi.

Comments