Rikthehet edhe futbolli në Kosovë, sot luhet gjysmëfinalja e parë

355

Më në fund pas afër tre muajsh rifillon futbolli.

Me ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Kosovës ndërmjet Prishtinës dhe Drenicës, rifillon sërish futbolli.

Është kjo ndeshja e parë e gjysmëfinales dhe ku Prishtina konsiderohet favorit. Por, sa ka lënë pasoja pauza e gjatë, se sa ia kanë dal të përgatiten skuadrat në këtë periudhë, mbetët të shihet sot në fushën e blertë të “Fadil Vokrrit” nga ora 18:00.

Prishtina dhe Drenica deri më tanë në kuadër të Kupës është ndeshur dy herë me Drenicën dhe që të dyja i ka fituar vetëm pas ekzekutimit të penalltive, në finale të Kupës më 2006 dhe në edicionin e kaluar në të gjashtëmbëdhjetën e finales në Skenderaj.

Prishtina pritet të ketë tre mungesa në ndeshjen e nesërme, por megjithatë pritet të shihet nga seanca e fundit e sotme për ndonjë rikuperim të mundshëm.

Gjysmëfinalja e Kupës – ndeshja e parë

Prishtina – Drenica

E martë, 2 qershor – ora: 18.00

Gjyqtarë: Genc Nuza (Pr), Fatlum Berisha (Fk), Bujar Selimaj (Pz) – Mervan Bejtullahu (Gjl)

Stadiumi: “Fadil Vokrri”, Prishtinë

Pa praninë e tifozëve. /Lajmi.net/

Comments