Rikthimi i madh i Milanit

490

Image result for Milan AC
Një Milan që po ringjallet falë Montelas që duket se ka krijuar një skuadër me plot besim dhe të ekuilibruar transmeton Faktiditor.Kuq e zinjtë e Milanos mbi supet e të cilëve rëndojnë plot 7 Liga kampionësh kanë jetuar disa sezone të errëta, pa shpresë dhe thuajse të fundosur.Por një dritë po shfaqet në tunelin e errët.Fitorja ndaj rivalit të madh Juventusit dhe aq më tepër kur skuadra gjendet në kreun e tabelës vërtetojnë se ditët e bardha kanë ardhë.Në mos tjetër për tu shpallur kampion i Italisë, të paktën për të qenë vitin tjetër në arenën e madhe Evropiane, atje ku ajo mban krenarinë e futbollit italian që është shuar pa Milanin madje skuadrat tjera as që duken në ato kompeticione ku ritmi i Ligës së kampionëve i dridh dhe i frikëson.Milan ka shumë mundësi që këtë rikthim ta shndërrojë në suksese që e presin për të mbushur akoma më tepër vitrinat me tituj dhe për të sjellë lojtarë klasi që kurrë nuk i kanë munguar./Faktiditor/.

Comments